Rodini park

Rodosz város szélén található a Rodini Park amely a helyiek kedvelt úti célja de aki egy hétköznapi délelőtt látogat oda az szinte egyedül van ott. A Park a kellemesen hűvös és nyugodt légköréről ismert.
A parkot jelenlegi formájában az olasz megszállók hozták létre egy szurdokban, melynek bejárata a Lindosz felé vezető úton van. A parkban a patak mentén ősi temetkezési emlékművek és barlangok találhatók amelyek imahelyként vagy kútházakként szolgáltak és i.e. 3. és 2. században épültek. Ez volt Rodosz ősi nekropolisza ma Korakonerou Necropolis amelyet a hellenisztikus és a római korban használtak.
Az olaszok 1924-ben régészeti kutatásokat végeztek a területen és helyreállították a Ptolemaiosok sírját és a római vízvezetéket amely a park bejárata mellett található. 1929-ben gátakat, mesterséges tavakat, csatornákat és hidak építésével, a patak mentén ösvények fektetésével, szökőkutakkal, pavilonokkal és padokkal alakították át a völgyet parkká. A park tervezési munkái 1930-ban fejeződtek be. Halakat, teknősöket, kacsákat és pávákat telepítettek a parkba. A parkot a szövetségesek második világháború alatti bombázása után helyreállították.
A Rodini Park régészeti emlékei közül kiemelkedik a Ptolemaiosok sírja. Ez egy négyzet alakú mauzóleum, amelynek mérete 28,5 × 28,5 méter, sziklába vésve. Van egy hosszúkás előcsarnoka és egy téglalap alakú kamra, amelybe a szarkofágok számára kialakított terek vannak bevésve. További emlékek közé tartozik az úgynevezett korinthoszi sír, amely három, a sziklába vájt földalatti kamrából áll, fülkékkel és amelyekben szobrokat, talapzatokat és oltárokat helyeztek el.
2018 és 2020-között egy az Európai Unió által finanszírozott projekt keretében a Rodini Park járdáit felújították, a hidakat kjavítottak és útjelző táblákat helyeztek el. A parkba a belépés ingyenes.

Képek:
rodosz.vakacio.net
Notafly, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Rodini park
Rodini park
Rodini park
Rodini park
Rodini park
Rodini park
Rodini park
Rodini park